займ на карту онлайн

Bluzka “babciowata” z Papavero

Bluzka “babciowata” z Papavero

Uszyłam coś specjalnie dla siebie. Z myślą o zbliżającej się dużymi krokami wiośnie. Model wybrałam ze strony papavero.pl: bluzka z gratisową kokardą. O ten: www.papavero.pl

Oczywiście kokarda była pierwszą rzeczą z której zrezygnowałam.

Wygrzebałam z dna szafy kawałek pięknej granatowo-białej tkaniny, który zalegał tam od dawna czekając na swoją kolej. Nie wiem, co to za materiał. Mocno lejący, elastyczny po szerokości i odrobinę we wszystkich innych kierunkach, w dotyku chłodny, przyjemny, ale na pewno nie naturalny. Obstawiam poliester z wiskozą.

Ze względu na elastyczność okleiłam wszystkie miejsca pod szwy flizeliną. Po pierwsze ułatwia to szycie, po drugie sprawia, że w noszeniu szew się nie rozciąga. Ten trik nie sprawdza się przy przejrzystych tkaninach. Do szyfonów lepsza będzie flizelina rozpuszczalna w wodzie. Przyprasowujemy przed szyciem, ułatwia nam pracę, a po pierwszym praniu znika. Można też całość po prostu gęsto sfastrygować.

flizelina

oklejanie flizeliną

Bluzka zgodnie z instrukcją szyje się łatwo i bez niespodzianek. Jedyny mankament jaki zauważyłam to uciekające do tyłu szwy ramion. Przyczyną może być konstrukcja, nie na moją figurę (kiedy następnym razem będę coś szyła z tego wykroju, sprawdzę to) lub wina samej tkaniny – już dawno zauważyłam, że ubrania z tkanin mocno lejących i jednocześnie ciągliwych układają się różnie. W tym wypadku ze względu na wzór nie rzuca się to jednak w oczy.

Gotowe cudo mój Luby, nazwał babciowatym. No cóż. Sama sobie jestem winna, przyzwyczajając go do siebie w mało kobiecym wydaniu.

Do boyfriendów i granatowej chanelki powinno to wyglądać mniej retro, albo przynajmniej bardziej „po mojemu”.

wzorzysta bluzka

wzorzysta bluzka

 

A Wam jak się podoba? Babciowata, czy nie babciowata?

Udostępnij:

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>