займ на карту онлайн

Czerwona jak cegła – jak uszyć sukienkę z falban DIY

Czerwona jak cegła – jak uszyć sukienkę z falban DIY

Czerwień niesie ze sobą mnóstwo emocji. W nowoczesnym marketingu mówi się o odejściu od znaczenia kolorów i nadaniu im nowych. Nie wiem, czy to może się udać, bo kolory na nas działają nawet wtedy, gdy nie jesteśmy tego świadomi. Czerwony to walka, ogień, miłość, agresja, podnosi ciśnienie krwi, zwiększa pragnienie. Kobieta w czerwieni jest dla mężczyzny zdecydowanie bardziej atrakcyjna, niż jej koleżanka w jakimkolwiek innym kolorze. Czerwień przyciąga uwagę i pobudza do działania

W Pracowni SHU powstała spódnica. I od pierwszej chwili, gdy zaczęłam szyć, wiedziałam, że nie jest dla mnie. Ma przekonać kogoś, kto seksownie czuje się bardziej odkryty, że długie spódnice też mogą być seksi.

Do rzeczy jednak, felieton napiszę Wam innym razem.

Spódnica z pozoru łatwa, choć odrobinę pracochłonna. Podczas jej szycia przypomniałam sobie wszystkie możliwe przekleństwa, które znałam, a także wymyśliłam nowe. A to wszystko, z powodu braku doświadczenia w szyciu falban. Jeśli weźmiecie sobie moje rady do serca, to może unikniecie tej całej szyciowej agresji, a jeśli nie, to i tak warto.

Wszystko wynagradza pierwsze założenie spódnicy. W niej się nie chodzi, w niej się płynie. Falbany poruszają się w rytm kroków niemal jak żywy organizm. Wspaniałe uczucie nieporównywalne z niczym innym. Nie doświadczycie go jednak w kupnej spódnicy falbaniastej. Z dwóch powodów. Po pierwsze: takie uczucie może dać cięższy materiał, a te sklepowe są zazwyczaj z lekkich batystów, szyfonów itp. Po drugie: sklepowe szyte są zazwyczaj bardzo oszczędnie i ilość materiału jest jak najmniejsza, by tylko stworzyć efekt falban. Szyjąc samemu mamy wybór i co do rodzaju materiału, i co do jego ilości.

Najpierw wykrój.

Szyłam z  dzianiny koszulkowej, dość grubej bo chyba 220 g/m o szerokości 180 cm. Przed szyciem przerzuciłam mądre książki i internet. Proporcje i szerokości falban były różne, więc … zrobiłam po swojemu.

Planowane szerokości falban od góry: 15-25-30-35

Oczywiście krojąc dodajemy po 2cm na szwy, do najwyższej falbanki również  odcinek na tunel z gumką ok. 5 cm, a do dolnej tyle samo na podwinięcie.

Długości falban określiła mi szerokość materiału.

Najwyższa falbana to szerokość bioder plus 10 cm, u mnie 100 cm.

Druga – jedna szerokość materiału (u mnie 180 cm)

Trzecia – dwie szerokości materiału (u mnie 340 cm)

Czwarta – 3 (przy grubszym) lub 4 (przy cieńszym) szerokości materiału. (u mnie 520 cm)

wymiary spódnicy z falban

wymiary spódnicy z falban

Ważne: dzianinę kroimy po prostu wszerz, natomiast, jeśli chcemy uzyskać podobny efekt na tkaninie, zdecydowanie lepiej kroić ją po skosie. Jest to może bardziej materiałożerne, ale efekt jest tego wart.

Gdy już mamy falbany, należy każdą przygotować do wszycia. Obrzucić możemy każdą falbanę z osobna, albo później szwy, wszystko zależy od Was. W górnej falbanie robimy tunelik na gumkę lub doszywamy gumę jeśli mamy pasującą kolorystycznie. Kolejne falbany należy zmarszczyć, by niższa pasowała do obwodu wyższej. Metody marszczenia pokażę w kolejnym poście.

UWAGA: szczególnie przy dolnych falbanach – łatwiej jest marszczyć odcinkami, niż wszystko na raz. Dzięki temu będziemy pewni, że marszczenia są równo rozłożone, a jednocześnie unikniemy zrywania nitki i wielu złych emocji.

Przygotowane falbany zszywamy ze sobą. Jeśli nie obrzuciliśmy wcześniej, robimy to teraz. Mierzymy i podwijamy dół. I oto efekt:

czerwona spódnica z falban

spódnica zdecydowanie jest warta włożonej w nią pracy

 

 

 

 

 

Udostępnij:

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>